Stefan Wul - A Perdide árvája vagyis AZ IDŐ URAI
Hogy miért nem tartották meg azt a címet, amin mindenki ismeri, nem lehet tudni, a kozmosz teli van rejtélyekkel, így hátha nem kell senkinek, úgy meg az is érte nyúlna, akinek egyébként nem kéne. De aki elolvassa a posztom, az most már tudja, mit kell keresnie.:)
Stefan Wul lenyűgözően izgalmas sci-fi története 1958-ban jelent meg. Középpontjában egy kisfiú áll, aki szülei halála után árván marad a távoli Perdide bolygón. A megmentésére induló férfi, valamint űrhajójának többi utasa kockázatos küldetése során csupán egy adóvevővel tudja tartani a kapcsolatot a gyerekkel. Megkezdődik kétségbeesett versenyfutásuk az idővel, de vajon sikerül-e odaérniük, mielőtt túl késő lesz?
A könyvből a nyolcvanas években nagy sikerű rajzfilm készült AZ IDŐ URAI címmel. A történet lebilincselő olvasmány azoknak is, akik gyerekkorukból emlékeznek az azóta kultikussá vált animációs filmre. A regény első ízben kerül a könyvesboltokba magyar nyelven.
Jenn Lyons - Királyok veszte
Újabb sárkányos epic-folyam. Kicsit szkeptikus vagyok, de adok neki esélyt.
Egy dalnok inasaként Kihrin legendás tettek meséin nőtt fel. Közben tolvajként azért küzd, hogy elég pénzt gyűjtsön, és kijusson a Főváros nyomornegyedéből. Egyszer azonban rossz házat foszt ki, felfigyel rá egy démon, és az élete gyökeresen megváltozik.
Kihrin szorult helyzete magára vonja az egyik uralkodóház figyelmét, akik azt állítják, hogy ő a züllött hercegük rég elveszett fia, és maguk közé fogadják. Az ifjú, akinek az élete ezzel korántsem vesz örömteli fordulatot, belekeveredik új családja kegyetlen törekvéseinek hálójába, és hamar rájön, hogy rég elveszett hercegnek lenni egyáltalán nem olyan, mint a mesékben.
A helyzet csak tovább romlik, amikor Kihrin megszökik kincsekkel teli börtönéből. Megtudja ugyanis, hogy ő áll egy ősi, rettenetes jóslat középpontjában, és az istenektől a démonokig, a sárkányoktól a mágusokig minden oldal a saját céljai érdekében akarja felhasználni őt. Kihrin kénytelen szembesülni azzal, hogy a gyerekkorában hallott régi mesék elég sok mindenről hazudtak. Főképp arról, hogy a történet végén mindig a hős győzedelmeskedik.
De Kihrin talán nem is hős, hiszen nem az a végzete, hogy megmentse a világot. Hanem az, hogy elpusztítsa.
On Sai - Vágymágusok
Végre, új On Sai!! (nem is kérdezem, hogy miért nem Calderon...) Érdekesnek tűnik, de ha On Sairól van szó, még magamban sem bízom, még a tipikus tiniregénye is nagyon bejött. Szerencsére ez nem tűnik annak.
Lehet barátság férfi és nő között?
Szépvölgyi Rianna egy eldugott völgy grófkisasszonya, aki bogaras atyjával és zenész ikeröccsével él. Rianna férfiruhában van, amikor balszerencséjére találkozik Ras parancsnokkal, aki a hazaérkező hírhedt Kartal hercegnek gyűjt katonákat. Riannát összecseréli az ikertestvérével, és magával viszi.
Ha rájönnek, hogy Rianna lány, kiirthatják felségárulásért a családját. Vajon sikerül visszacserélnie magát, mielőtt lelepleződik? De mit tegyen addig a férfiasan vonzó Ras, a magát mutogató jóképű Mort és a vad Lidérc közelében, ha a mágiája csalogatja a férfiakat?
Míg a hercegre várnak, valaki vadászni kezd a csapatra.
Rianna nem számíthat másra, csak az eszére, és egy hajmeresztő szövetségesre, miközben őket lesi a természet, ami hol a halálukat akarja, hol pedig illetlenül valami mást.
„…amikor reggelente álmosan felnézel a tornyokra vagy megcirógatod a falat, az ember azt kívánja, bárcsak ő lenne a kezed alatt.”
Christelle Dabos - Bábel emlékezete
Lezárul a Tükörjáró sorozat, vagyis nem, nem zárul le, mert lesz majd negyedik rész, ha szerencsénk van, jövő ilyenkor. Nagyon szeretem ezt a sorozatot, teljesen kisimulnak az idegeim ebben a világban.
Két év és három hónap telt el azóta, hogy Ophélie akarata ellenére visszatért Animára. Kényszerű magányában gondolkodni volt ideje elég, és elmondhatatlanul szeretne végre utánajárni mindannak, amit Faruk Könyvéből kiolvasott és Istentől megtudott. Némi segítséggel eljut Bábelre, és hamis személyazonosság alatt igyekszik megtalálni a helyét az ottani társadalomban.
A beilleszkedés egyfelől nem túlságosan nehéz, ugyanis a szilánkcsoport lakossága származását tekintve igen vegyes, a legmodernebb technikai vívmányokkal azonban olykor meggyűlik az Animista baja. A nyomozását leginkább az segíti, hogy felveteti magát a helyi virtuózneveldébe, ahol persze újabb ellenfelei és irigyei is akadnak. De vajon az olvasótehetsége elég lesz-e ahhoz, hogy mélyebbre ásson, és közelebb kerüljön az igazsághoz? És hogy Thorn nyomára bukkanjon a bábeli zűrzavarban?
Frank Herbert - Dűne
Nagyon örülök, hogy a GABO ráállt a Dűnékre, szerintem ez egy olyan sorozat, amit legalább nemzedékenként ki kell adni újra. Egységesített, egynémely helyen modernizált szöveg, évente elvileg két rész jön, ha jól értettem, szóval elég gyorsan letudhatjuk. Nálam örök kedvenc, és nagyon bejön az új borító is.
Az univerzum legfontosabb terméke a fűszer, amely meghosszabbítja az életet, lehetővé teszi az űrutazást, és élő számítógépet csinál az emberből. Az emberlakta világokat uraló Impériumban azé a hatalom, aki a fűszert birtokolja. A Padisah Császár, a bolygókat uraló Nagy Házak, az Űrliga és a titokzatos rend, a Bene Gesserit kényes hatalmi egyensúlyának, a civilizáció egészének záloga, hogy a fűszerből nem lehet hiány. Ám ez az anyag csak egy helyen található, a sivatagos, kegyetlen Arrakison, amelyet lakói, a vad fremenek csak úgy ismernek: Dűne.
Frank Herbert legendás regénye, amely megjelenésekor elnyerte a Hugo- és a Nebula-díjat, talán a legjobb science fiction, amit valaha írtak. A Dűne hatása ma már felfoghatatlan, az elmúlt fél évszázadban olvasók milliói fedezték fel az Arrakis világának részletességét, a szöveg szépségét és a könyvben rejlő filozófiát, társadalmi és vallási gondolatokat. Herbert lehengerlő és eleven története most átdolgozott kiadásban kerül újra az olvasók elé.
Kleinheincz Csilla - Ezüstkéz
Sok-sok év után lezárult az Ólomerdő sorozat. Az első rész nekem már annyira régen volt, hogy újra kell majd olvasnom.
Eltört a világ, meghasadt az Üveghegy, felbolydult egész Szépország: az álom, amely évszázadokon át markában tartotta a Rengeteget, és peremén a végzetnők hegyét, elillan. Megszűnik a varázslat, amely fogságba ejtette a hegybe zárt sárkányt, és elkezdenek ébredezni az eddig alvó fák, állatok, tündérnépek – és a félelem is.
Emese mögött hosszú, súlyos döntésekkel szegélyezett út áll, de még mindig messze a vége, ráadásul egy olyan világban kell helyt állnia, ahol még a sorsszálakat fürkésző végzetnők is rettegnek a jövőtől. Ha a rendíthetetlen lány csakugyan az Ezüstkezű néven ismert hős, akkor ő lesz az, aki mindenkit megment, ám ebben senki, még ő maga sem lehet biztos. Lehet, hogy Szépország csak Rabonbánra számíthat, a tündérbirodalom régi rendje azonban olyan gyökeresen átalakul, hogy talán még a megkeseredett lovag sem tehet érte semmit.
Leigh Bardugo - Pusztulás és felemelkedés
Megjelent a harmadik rész, úgyhogy elkezdhetem végre a sorozatot. Nem tudom, mennyire YA, a Hat varjú nagyon bejött, úgyhogy szerintem ezzel is jól elleszek.
Katona. Idéző. Szent.
Az ország sora egy megtört idézőn, egy kegyvesztett nyomkeresőn és egy egykori nagy mágikus sereg szétvert maradványain múlik.
Az Éjúr árnytrónján ülve uralkodik, míg a meggyengült és sebesült Alina Sztarkov igyekszik felépülni, az őt szentként imádó Apparátus kétes védelme alatt. Minden reményét egy rég eltűnt ősi lény mágiájába veti, és abba az esélybe, hogy egy bizonyos törvényen kívüli herceg még életben van.
Ahogy a szövetségesei és az ellenségei a háborúba sodródnak, egyedül Alina áll az ország és világ örök rabságával fenyegető, áradó sötétség között. Hogy megnyerje ezt a harcot, meg kell szereznie egy legendás lény hatalmát – ám a tűzmadár utáni hajsza váratlan fordulatot tartogat.
Hász Róbert - Fábián Marcell és a táncoló halál
A pandúrdetektív első része is olvasásra vár, de itt van már a második is. Századelős krimi történelmi alakokkal.
James S.A. Corey - Tiamat dühe
1903, Zombor: Fábián Marcell pandúrdetektív újra nyomoz! A bácskai kisváros fülledt nyári hétköznapjait különös járvány dúlja föl, melynek áldozatai előbb delíriumos tánckórba esnek, majd végeznek magukkal. A magyar Poirot biztos kézzel kezdi felfejteni a szálakat a paranormálisnak tűnő jelenségek világában, és a nyomozás különös fejleményei mellett családi életében is meglepetések várják… – Hász Róbert nyolcadik regényében folytatja Fábián Marcell pandúrdetektív tizenhárom napja címmel elkezdett nagy sikerű történetét. Marcell társai, Milorád és Winter úr régi ismerőseink, ám színre lép a fiumei Kánya Emília, az ügyész Gozsdu Elek, sőt maga Jókai Mór is. A történelmi nosztalgiából kibillentenek a váratlan fordulatok, a szálak Zombortól Fiumén át egészen az Újvilágig vezetnek.
James S.A. Corey - Tiamat dühe
A Térség 8. része. Minden tiszteletem a Fumaxnak, ha valamit elkezdenek, azt igyekeznek is végigvinni. Nyolcadik rész!! Melyik kiadónál érte volna meg?:)
Galaxisszerte ezerháromszáz kapu nyílt a különböző naprendszerekbe. Ám miközben az emberiség egy idegen civilizáció romjain építgeti csillagközi birodalmát, az ősi rejtélyek és az új fenyegetések egyre veszedelmesebbé válnak.
A halott rendszerekben, ahová a gyűrűkapuk vezetnek, még az idegenek lakta bolygóknál is különösebb dolgokra lelnek a felfedezők. Elvi Okoye kétségbeesetten kutatja a még az emberek megjelenése előtt zajlott hajdani népirtás eszközeit, és fegyvereket keres az elképzelhetetlen határait súroló erők ellen. Az ilyen tudásnak azonban felfoghatatlan ára van.
A birodalom szívében Teresa Duarte arra készül, hogy átvegye édesapja isteni magasságokba törő terveinek terhét. A szociopata tudós, Paolo Cortazár és a fogolyként tartott James Holden csupán két veszélyforrás az intrikáktól nyüzsgő palotában, de Teresa a saját feje után megy, és olyan titkokat rejteget, amelyekről még apja, az uralkodó sem sejt semmit.
Az emberiség birodalmában szétszóródva pedig a Rocinante legénységének tagjai szerveznek bátor ellenállást Duarte autokrata rendszerével szemben. A régi világ emléke lassan elenyészik, és egyre biztosabbnak tűnik Laconia örökös, megtörhetetlen uralma – ezzel együtt pedig egy olyan háború lehetősége, amelyből az emberiség csakis vesztesként jöhet ki. Mert a világok között megbúvó rémség ellen a bátorság és a nagyravágyás semmire sem elég…
Alastair Reynolds - Kék emlékezetű Föld
Reynolds egy csodálatos író, csak itthon elég nagy a szerencsétlenkedés körülötte. Nem mondom, hogy ki vagyok békülve teljesen a DV stratégiájával, de most náluk van Reynolds, és ha lassan is, de talán ez a sorozata teljes lesz itthon.
A Kék emlékezetű Föld annak a monumentális trilógiának az első kötete, amely az Akinya család több mint tízezer éves történetét követi nyomon a jövőben… a Naprendszeren túl, a csillagközi űrben, a galaktikus társadalom hajnalán.
Százötven év múlva, egy világban, ahol Afrika technológiai és gazdasági szempontból domináns szereplő, és ahol a bűnözés, a háborúzás, a betegségek és a szegénység a történelem ködébe vész, Geoffrey Akinya csupán egyetlen dolgot akar: hogy békén hagyják, és ő hadd folytassa az Amboseli-medencében élő elefántokkal kapcsolatos kutatását.
Geoffrey családjának, az Akinyák üzleti birodalmának azonban más tervei vannak vele. Eunice, a nagyanyja, az egykori felfedező és üzletasszony halála után kínos dologra derülfény a Holdon, Geoffrey-t pedig megbízzák – vagyis inkább megzsarolják –, hogy menjen fel és biztosítsa a családja makulátlan hírnevét. Arra azonban senki sem számít, ami rájuk vár.
6 Megjegyzések
Sose olvastam még a Dűnét, de már egy ideje akartam, és én is nagyon örülök az új kiadásnak :)
VálaszTörlésAz első rész szenzációs. Átgondolt világ, szerethető szereplők és valami egészen kivételes hangulat. Szerintem nem kellett volna folytatni, mert a folytatások egyre elborultabbak. Én bánom, hogy elolvastam a többit is, mert lerontotta az élményt.
Törlésellent kell, hogy mondjak GN-nek, mert szerintem végig, amit Herbert írt, egyre jobb és jobb lesz. tényleg egy másik világot alkotott, remek alapokkal és háttérrel, és élt is minden lehetőséggel, amivel csak lehetett. komplex, részletes, elég bonyi, és sokfelé elágazó sori.
Törléshogy a folytatások milyenek, amit a fia és a betársulók írtak, arról nem tudok nyilatkozni.
Hűha :) Köszönöm, meglátjuk, az első mennyire fog tetszeni :)
VálaszTörlésWOW!!! Ez az igazi Karácsony: Az Idő Urai, On Sai és Reynolds!!!! Lehet nem Melindának kellett volna könyvutalványt venni?! :D
VálaszTörlés"Hogy miért nem tartották meg azt a címet, amin mindenki ismeri, nem lehet tudni, a kozmosz teli van rejtélyekkel, így hátha nem kell senkinek, úgy meg az is érte nyúlna, akinek egyébként nem kéne."
VálaszTörlésEgyszerű az ok, olvasd el a könyvet. A rajzfilm csak a vázát hagyta meg a könyvnek, részben más is a végkifejlet. Értelmetlen lett volna a fordításnak Az idő urai címet adni.